Aktualności

Akademickie Kolędowanie 2018 - Festiwal Chórów Akademickich

29 stycznia 2018
czytaj całość

 Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz początek Nowego Roku, jest sposobnym czasem składania życzeń, jest czasem radości i śpiewania kolęd. Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wpisując się w tradycję tych najpiękniejszych Świąt, przy wsparciu władz Uniwersytetu i Proboszcza Parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy,  zorganizował już X - jubileuszową edycję Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie 2018” w wykonaniu chórów wielu uczelni wyższych z Warszawy, Koszalina, Szczecina, Torunia i Bydgoszczy oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy, który odbyła się w niedzielę, 21 stycznia 2018 roku. Koncert Galowy uczestników Festiwalu odbył się o godzinie 16.30 w Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Fotogaleria: http://www.ukw.edu.pl/strona/galeria/wydarzenia/34314

czytaj całość…

Koncert Kolęd w Kościele Św. Trójcy w Bydgoszczy

08 grudnia 2017
czytaj całość

Chór Akademickie UKW w Bydgoszczy wystąpi w dniu 11.12.2017 r. w Koncercie Kolęd, w którym zaśpiewa wspólnie z utalentowanymi niepełnosprawnymi artystami. Kolędowanie odbędzie się w Kościele pw. Św. Trójcy w Bydgoszczy o godz. 17.00. Całość poprowadzi znany dyrygent Zbigniew Górny. 

czytaj całość…

Requiem - W.A. Mozarta w Filharmonii Pomorskiej

22 października 2017
czytaj całość

Zapraszamy na koncert Chóru Akademickiego UKW w Bydgoszczy do Filharmonii Pomorskiej. W czwartek, 26.10.2017 r. wspólnie z Orkiestrą FP oraz solistami zespół zaprezentuje Requiem - d moll - W.A. Mozarta. Chór przygotował prof. Bernard Mendlik we współpracy z mgr. Tomaszem Kotwica. Całość poprowadzi Rudolf Tiersch (Niemcy).

czytaj całość…

Requiem - W.A. Mozarta w Filharmonii Pomorskiej

30 października 2016
czytaj całość

W dniu 20 października 2016 r. Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy wystąpił w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną FP i solistami wykonała Requiem - W.A. Mozarta. Wykonawcy koncertu:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Maciej Koczur dyrygent
Anna Wierzbicka sopran
Joanna Dobrakowska
 alt
Krzysztof Zimny tenor
Szymon Kobyliński bas
Bernard Mendlik  przygotowanie Chóru
Benedykt Odya współpraca

czytaj całość…

Koncert Maryjne z Różą 2016

16 maja 2016
czytaj całość

W ramach VI. Maryjnych Koncertów z Różą Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy wystąpił z koncertem w dniu 26 maja 2015 r. w Katedrze Bydgoskiej. Zespół, którym dyrygował dr hab. Benedykt Odya zaprezentował utwory chóralne m.inn. o tematyce maryjnej. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Chór Akademicki UKW,

ul. J.K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz, tel. +48 52 341 91 00