Chór Akademicki UKW

VII Festiwal Chórów Akademickich "Akademickie Kolędowanie 2015"

W niedzielę, 18 stycznia 2015 odbyła się VII edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Pierwsza edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” miała miejsce 18 stycznia 2009 r. Od tej pory, już 6-krotnie z inicjatywy Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego prof. dr. hab. Bernarda Mendlika, przy wsparciu JM Rektora UKW w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich z całej Polski.

Podczas dotychczasowych edycji oraz tegorocznej w parafiach Diecezji Bydgoskiej można wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu chórów akademickich. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zawsze Koncert Galowy, który odbywa się w Bazylice Mniejszej Parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy o godz. 16.30. W trakciekoncertu śpiewają wszystkie zaproszone chóry, a także wspólnie z Orkiestrą Wojskową z Bydgoszczy wykonują wybrane kolędy, co w prezentacji kilkuset osobowego zespołu brzmi zawsze wyjątkowo. To wydarzenie artystyczne jest szeroko prezentowane w bydgoskich mediach, a patronat medialny nad imprezą objęli TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PiK oraz Radio Uniwersytet.

W siódmej edycji festiwalu uczestniczyć będą następujące zespoły:

• Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy pod dyrekcją Krzysztofa Matraszka,
  • Chór Akademicki UMK w Toruniu pod dyrekcja Arkadiusza Kaczyńskiego,
  • Chór Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Andrzeja Ryłko i Aleksandry Ryłko-Sutowicz,
  • Schola Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej pod dyrekcją Katarzyny Szewczyk,
  • Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy pod dyrekcją Benedykta Odya,
  • Chór „Śpiewalnia Dziecięca” z Bydgoszczy pod dyrekcja Izabeli Cywińskiej.

Zapraszamy!